هفت کاری که باید ترک کنید تا ثمربخش تر شوید

هفت کاری که باید ترک کنید تا ثمربخش تر شوید

تاریخ دلنوشته : چهارشنبه 8 مرداد 1399

هفت کاری که باید ترک کنید تا ثمربخش تر باشید.

گاهی اوقات فعالیت کمتر عملا نتایج بهتری را به همراه دارد.

صاحب کسب و کاری را در نظر بگیرید که بی وقفه کار می کند. کار سخت در رقابت با شرکت های رقیب به او کمکی نمی کند. این مساله به این خاطر است که زمان مطاعی است کمیاب و محدود. یک کار آفرین می تواند 24 ساعت شبانه روز در هفت روز هفته را کار کند، اما در عین حال رقیبش می تواند پول بیشتری را هزینه کند، تیمی را گرد آورد، و ساعت های کاری به هم پیوسته ی بیشتری را بر روی همان پروژه صرف نماید.

در این جا سوالی که پیش می آید این است که پس چرا برخی از استارت آپ های کوچک کارهایی را به انجام رسانده اند که شرکت های بزرگ تر نتوانسته اند تکمیل کنند؟

فیس بوک اینستاگرام را به مبلغ یک میلیارد دلار خرید. اینستاگرامی که در آن زمان تنها 13 نفر کارمند داشت. اسنپ چت، استارت آپی تنها با 30 نفر کارمند، پیشنهادات گوگل و فیس بوک را رد می کرد. بخشی از موفقیت آنان بر پایه ی شانس بود و بخشی دیگر بر پایه ی تاثیرگذاری.

 

کلید موفقیت سخت کار کردن نیست. هوشمندانه کار کردن است.

تفاوتی قابل توجه میان ثمربخش بودن و مشغول بودن وجود دارد. مشغول بودن ضرورتا همیشه به معنای سودمند بودن نمی باشد. علیرغم باور برخی ها، سازندگی با موضوع مدیریت زمان در ارتباط کمتری است و بیشتر به مدیریت انرژی برمی گردد. مساله، مساله ی زندگی است. یادگیری این موضوع که چگونه با صرف کمترین میزان انرژی، بیشترین میزان بازدهی را به همراه داشته باشیم. 

اینجانب به شخصه آموخته ام که چطور ساعت های کاری هفته ی خود را از 80 ساعت به 40 ساعت کاهش دهم و با این حال کارهای خیلی بیشتری را به انجام برسانم. برای من کمتر به معنای بیشتر است. در ادامه به هفت مورد از کارهایی که ترک نمودم تا ثمربخش تر باشم اشاره می نمایم:

1.بیش از وقت معین کار نکنید، و درعوض کیفیت کار خود را بالا ببرید:

آیا تا به حال به این موضوع اندیشیده اید که مساله ی هفته ای 40 ساعت کاری درپنج روز هفته از کجا آمده است؟

در سال 1926، هنری فورد، کارخانه دار آمریکایی و بنیان گذارکمپانی فورد موتور، آزمایشی را بر روی کارکنان خود ترتیب داد. او ساعات کاری روزانه شان را از 10 ساعت به 8 ساعت و روزهای کاری هفته را از 6 روز به 5 روز کاهش داد. در نتیجه، وی مشاهده نمود که کارآمدی کارکنانش افزایش یافته است.

گزارشی از یک میزگرد اقتصادی در سال 1980 با عنوان "تاثیر اضافه کاری برنامه ریزی شده بر روی پروژه های ساخت و ساز" بیان می دارد که:

هرچه بیش تر کار می کنید، چه در کوتاه مدت وچه در بلند مدت، کمتر موثر و سازنده خواهید بود.